نماد اعتماد الکترونیکی


اعطای نماد اعتماد الكترونیكی برای وب‌سایت های تجاری با هدف قانونمند كردن و چارچوب دهی به فعالیت کسب و کارهای اینترنتی در حال انجام می باشد. نماد اعتماد الكترونیكی به شكل یك علامت در بالای سایت‌هایی كه از نظر قانونی فعالیت آنان مورد تائید است به نمایش در می آید. ساماندهی سایت‌های تجاری در كشور موثرترین گام برای ایجاد فضای تجارت الكترونیكی به‌خصوص B2C خواهد بود. به نحوی‌كه مردم در هنگام خرید از طریق اینترنت با اطمینان از این‌كه سایت‌ها به تعهدات خود در قبال آنان عمل خواهند كرد و حقوق مصرف كنندگان را به رسمیت می‌شناسند،‌ اقدام به خرید می كنند.

نماد اعتماد الکترونیکی


شما به عنوان یک مالک سایت، زمانی می توانید کاربران را تشویق به خرید کنید که اعتماد آن ها را جلب کرده باشید. روش های زیادی برای جلب اعتماد وجود دارد مانند نوع طراحی سایت، ساختار، روش های تبلیغاتی آن، محصولات، معروف بودن آن و ... اما همه این ها نمی توانند اعتماد صددرصد کاربران را به خود جلب کند. آن ها به دنبال یک تاییدیه مانند جواز در سایت شما هستند که وجود و خدمات شما را تضمین می کند. برای همین امروزه در ایران از اینماد (نماد اعتماد الکترونیکی) برای تایید فروشگاه های اینترنتی که توسط مرکز توسعه تجارت الکترونیکی صادر می شود، استفاده می گردد.

از اینماد (نماد اعتماد الکترونیکی) بیشتر در سایت هایی که قصد فروش محصول یا خدماتی را به مشتریان به صورت پرداخت آنلاین دارند استفاده میشود. به عبارتی دیگر هر فروشگاه یا شرکتی که محصولات خود را به صورت آنلاین به فروش می رساند و برای پرداخت وجه به یک درگاه بانکی متصل می گردد، حتما باید اینماد داشته باشد.

مزیت های داشتن اینماد ( نماد اعتماد الکترونیکی) چیست؟

  • افزایش اعتماد کاربران و خرید محصولات و خدمات شما
  • دریافت درگاه بانکی
  • معتبر شدن وب سایت
  • افزایش میزان امنیت خرید
  • امکان بستن قرارداد با شرکت های دیگر برای همکاری
  • محفوظ ماندن حریم شخصی کاربران
  • گارانتی محصولات و برگشتن پذیر بودن پول


مراحل و تعرفه ها : [هزینه کل این خدمات از 739,500 تا 1,439,500 تومان با توجه به موارد انتخاب شده ، متغیر می باشد]


1. بررسی و آنالیز وب سایت شما

در این مرحله وب سایت شما جهت میزان آمادگی برای دریافت اینماد و رعایت موارد اولیه ، توسط کارشناسان ما بررسی و آنالیز میشود.

50,000 تومان

2. توصیه ها و موارد لازم جهت تغییر در وب سایت شما

چنانچه وب سایت شما ، قواعد اینماد را رعایت نکرده باشد ، ما موارد لازم جهت تغییر را به شما اعلام میکنیم تا آنان را در وب سایت خود اعمال کنید.

50,000 تومان

3. انجام تغییرات توسط ایمن لوگو

چنانچه بخواهید ایمن لوگو تغییرات لازمه را در وب سایت شما انجام دهد ، لازم است این مبلغ را پرداخت کرده و اطلاعات ورودی به کنترل پنل خود را در اختیار کارشناسان ما قرار دهید.

300,000 تا 400,000 تومان اختیاری

4. تکمیل اطلاعات و ارسال مدارک لازم

در این مرحله فرم های مربوطه برای شما ارسال میشود تا آنها را تکمیل کرده و با مدارک لازم برای ما ارسال کنید.

بدون هزینه

5. احراز مالکیت دامنه وب سایت

لازم است محرز شود دامنه ثبت شده در اینماد که برای وب سایت فروشگاهیتان استفاده میکنید را در اختیار دارید و مالک آن هستید.

50,000 تومان

6. احراز صحت اطلاعات تماس

پس از ثبت نام در اینماد لازم است اطلاعات مربوط به تماس با شما توسط اینماد احراز شود که شامل تلفن ثابت ، ایمیل و آدرس میشود. مبلغ ارسال پاکت پستی از طرف اینماد به آدرس شما در این مرحله ذکر شده که به حساب سامانه اعتبار سنجی نشانی شهروند واریز میشود و ایمن لوگو منفعتی در آن ندارد.

14,500 تومان

7. انتخاب نوع کسب و کار

نوع کسب و کار شما برای وب سایت فروشگاهیتان در این مرحله انتخاب میشود که می بایست با مجوزهای شما و نوع فعالیت وب سایت شما همخوانی لازم را داشته باشد.پس از انتخاب نوع کسب و کار ، مجوزهای اعلام شده از سوی اینماد از شما دریافت میشود.

بدون هزینه

8. تکمیل چک لیست کسب و کار

برای دریافت اینماد یک چک لیست از سوی اینماد ارائه میشود که باید در وب سایت شما وجود داشته باشد. پروسه اجرای این چک لیست در این مرحله طی میشود.

100,000 تومان

9. پرداخت تعرفه مصوب اینماد

به اطلاع کلیه متقاضیان محترم نماد اعتماد الکترونیکی می رساند، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در نظر دارد در راستای ارتقای کیفیت سرویس و به موجب مصوبه شماره 288 مورخ 05/12/97کمیسیون تنظیم مقررات و ارتباطات، نماد اعتماد الکترونیکی را از این پس با اعتبار دو ساله اعطا و با دریافت هزینه 175 هزار تومانی اعطا نماید. شایان ذکر است متقاضیانی که پیش از این اقدام به دریافت نماد اعتماد الکترونیکی نموده اند، در زمان تمدید مشمول تعرفه مذکور خواهند بود و از این پس کلیه نمادهای اعطا و تمدید شده 2 ساله خواهد بود. این مبلغ به حساب مرکز توسعه تجارت الکترونیکی (اینماد) واریز شده و ایمن لوگو منفعتی در آن ندارد.

175,000 تومان

10. دریافت کد اینماد

پس از طی مراحل فوق ، کد اینماد دریافت میشود که به معنای پایان کار و دریافت نماد دو ساله است.

300,000 تومان

11. پیاده سازی نمایش اینماد توسط ایمن لوگو

در صورتیکه بخواهید ایمن لوگو ، کد اینماد را در وب سایت شما نصب کند این هزینه را پرداخت میکنید. در غیر اینصورت میتوانید کد دریافت شده را در اختیار متخصصین خود قرار دهید تا نصب نماد را انجام دهند.

200,000 تا 300,000 تومان اختیاری